G2A, od niedawna wkraczające z determinacją w świat gier bez prądu, postanowiło nawiązać współpracę z Wydawnictwem Go On Board – dystrybutorem Tytanów,nowej gry planszowej autorstwa Łukasza Woźniaka, oraz współwłaścicielem serwisu zagramw.to. Owocem tej współpracy jest dodatek, który nie pojawił się w trakcie dwóch kampanii crowdfundingowych.

Jak działa ta współpraca?

Tytani zostali ufundowani w dwóch kampaniach społecznościowych: najpierw na zagramw.to a później na Kickstarterze, i każda z kampanii odblokowała nie tylko dużo treści dodatkowej, takiej jak karty, mapy czy misje, ale także zapewniła wysokiej jakości wykonanie i wykończenie poszczególnych elementów. Dzięki temu każdy, kto kupi Tytanów dostanie w ręce produkt, który wygląda znakomicie i wystarczy na wiele godzin rozrywki…

a dzięki wsparciu i współpracy G2A znakomicie zapowiadająca się historyczno-fantastyczna gra planszowa może otrzymać dodatek nieprzewidziany w poprzednich dwóch kampaniach: Sztandar Chwały. Każdy kto kupił grę przez zagramw.to, gamefound.com lub Kickstartera dostanie Sztandar… razem z pełną grą bez dodatkowych kosztów, ale kiedy Tytani wejdą do normalnej sprzedaży G2A będzie mieć wyłączność na sprzedaż edycji gry zawierającej ten dodatek.

Współpraca z G2A przy Tytanach jest dla mnie o tyle przyjemna, że ufają oni w nasze pomysły i doglądanie całego projektu, a równocześnie zależy im na realnym wpływie na grę. Dlatego powstało coś więcej niż akcja sprzedażowa, czy promocyjna, a ekskluzywny dodatek. Rzadkością jest sytuacja, gdy osoby wspierające kampanię dostają dodatkową zawartość “odblokowaną” już po kampanii, a tak jest w tym wypadku. Ponieważ Sztandar Chwały był jednym z pomysłów, który pojawił się w rozwoju gry, teraz była świetna okazja, żeby go zaimplementować. – tak Łukasz Woźniak, który oprócz Tytanów ma na koncie również gry takie jak Król i Zabójcy oraz Valhalla, wypowiedział się na temat współpracy z G2A.

Czym są Tytani?

Tytani są grą strategiczną z akcją osadzoną w Europie XVII wieku.Był to okres wielu wojen, a co za tym idzie: także wielu zmian na mapie politycznej Starego Świata. Pod kontrolę graczy oddane są cztery nacje: Rzeczpospoilta Obojga Narodów, Imperium Osmańskie, Cesarstwo Rosyjskie, oraz Królestwo Szwecji. W rozszerzeniu (uwzględnionym w najbardziej rozbudowanych edycjach gry) dochodzi także piąta frakcja, Święte Cesarstwo Rzymskie, co zwiększa maksymalną liczbę graczy do pięciu.

Są też tytułowi Tytani: każdy z nich to kolos reprezentujący Ducha Narodu, do którego przynależy. Każdy z nich bierze aktywny udział w starciach na planszy, a ich figurki, bardzo szczegółowe i wyróżniające się fantastycznymi projektami, górują nad wszystkimi innymi elementami gry.

Karty i Oddziały

Tytani łączą grę planszową z grami karcianymi: róznego rodzaju karty decydują co można zrobić i osiągnąć w danej turze, ale istotne jest także rozważne przemieszczanie figurek reprezentujących oddziały, a kości są integralnym elementem rozgrywki.

Wśród kart są np. Karty Rozkazu, które reprezentują większość najważniejszych akcji: werbunek nowych oddziałów, przemieszczanie tych, które już są na planszy i wzbudzanie Ducha Narodu. Każda nowa tura to nowa okazja do wydania Rozkazu, który zmieni układ sił na planszy…

Pod warunkiem, że walka pójdzie pomyślnie, a to już zależy od kilku czynników. Pierwszym, najprostszym, są rzuty specjalnymi kośćmi odpowiadającymi sile oddziału, ale są też Karty Narodu i Wsparcia, które mogą pomieszać szyki przeciwnej armii, zwłaszcza jeśli odkryje się interesujące synergie. Jest to połączenie strategii, taktyki i elementu losowości, który potrafi wprowadzić niemało napięcia do gry.

Liczba graczy

Tytani nie wymagają kompletu graczy przy stole. Gra się w oczywisty sposób staje ciekawsza, kiedy bierze w niej udział czworo uczestników, ale można też grać solo albo we dwójkę, Tytani mają zasady, które na to pozwalają. Jeśli ktoś zakupił jedną z bardziej rozbudowanych edycji, to będzie miał dostęp do piatej frakcji bez konieczność dodatkowych zakupów!

Alea iacta est

Współpraca G2A z Go On Board wpisała się idealnie w plan G2A aby stać się miejscem, w którym coś dla siebie znajdą zarówno fani elektronicznej rozrywki jak również ci, którzy wolą gry bez prądu. Już teraz na platformie znajduje się wiele gier planszowych i coraz więcej gier fabularnych.