Kupowanie gier najmłodszym może być trudne. W końcu wiele produkcji jest brutalnych lub zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci. Ale nie bójcie się, pomożemy Wam! Wybraliśmy kilka tytułów, które powinny być idealne dla Waszych potomków i pozbawione wszystkiego, co nieodpowiednie dla nich.

Nie zmienia to faktu, że trzeba zwracać uwagę na restrykcje wiekowe ESRB lub podobne, by ocenić, czy dany tytuł jest odpowiedni dla Waszych dzieci. Tak czy siak, większość z gier obecnych na tej liście nadaje się dla wszystkich grup wiekowych. Tak, dorośli również mogą się w nich dobrze bawić, więc radzimy Wam nie skreślać ich jako dziecinnej zabawy!

Przewodnik po najlepszych gamingowych prezentach dla dzieci
GraData wydaniaGatunekDeweloperPrzecena
Sackboy A Big Adventure 2022-10-27 Adventure Sumo Digital 58% Read more
Minecraft Java Edition 2013-11-19 Action Mojang Studios 34% Read more
Lego Star Wars The Skywalker Saga 2022-04-05 Action Traveller's Tales 74% Read more
Need For Speed Unbound 2022-12-02 Racing Criterion Games 79% Read more
Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo) (US) 2017-04-27 Kart racing Nintendo EPD 21% Read more
Animal Crossing: New Horizons (Nintendo) (US) 2020-03-20 Social simulator Nintendo EPD 25% Read more
Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo) (EU) 2017-04-27 Kart racing Nintendo EPD 7% Read more
Stardew Valley 2016-02-26 Adventure ConcernedApe 72% Read more
Untitled Goose Game 2020-09-23 Indie Panic 33% Read more
Animal Crossing: New Horizons (Nintendo) (EU) 2020-03-20 Social simulator Nintendo EPD 10% Read more

Rzućmy zatem okiem na nasze wybory. Oto pierwszy z nich:

Sackboy: A Big Adventure

Data wydania:2022-10-27
Gatunek:Przygodowa
Developer:Sumo Digital

Ten spin-off LittleBigPlanet, wydany w 2020, to przeurocza platformówka, którą pokochają szczególnie młodsze dzieciaki (poniżej 7 lat, najprawdopodobniej). W przeciwieństwie do swojego dwu-i-półwymiarowego poprzednika, ta gra jest w pełni trójwymiarowa i pozwala na wykorzystanie całej gamy ruchów potrzebnych do przejścia dalej. Pełno też tutaj power-upów, które pomogą Wam podczas misji.

A na czym owa misja polega? Musicie powstrzymać pewnego złoczyńcę, któremu na imię Vex. Porwał on przyjaciół Sackboya (na szczęście protagonisty nie dorwał) i ma same nikczemne zamiary. Waszym zadaniem jest go powstrzymać i nie dopuścić, by zawładnął Światem Rzemiosła.

Sackboy: A Big Adventure jest dostępne na PC, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Minecraft

Data wydania:2013-11-19
Gatunek:Akcji
Developer:Mojang Studios

Ten tytuł nie wymaga specjalnego przedstawienia. W końcu jest to klasyk, gra, którą znają i kochają dzieciaki z całego świata! Minecraft jest ceniony za swój tryb przetrwania, ale znacznie popularniejsza w nim jest możliwość tworzenia niesamowitych konstrukcji z użyciem wszelkich zasobów dostępnych w okolicy.

To również świetne narzędzie edukacji, używane w szkołach, by uczyć chemii, informatyki i projektowania komputerowego. Brzmi jak fantastyczny prezent dla dzieciaków, prawda? Koniecznie kupcie tę grę swoim pociechom, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Ta świetna produkcja przekaże Waszemu potomstwu pożyteczną wiedzę bez afiszowania się z tym.

Minecraft jest dostępny głównie na PC, ale są również wersje na konsole i telefony.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Data wydania:2022-04-05
Gatunek:Akcji
Developer:Traveller's Tales

Gry LEGO od Traveller’s Tales zawsze były udanym miksem platformówek i parodii znanych marek pokroju Gwiezdnych wojen, Władcy pierścieni, Harry’ego Pottera, Marvel Cinematic Universe, DC i innych. Niestety stały się w pewnym momencie dość powtarzalne i przewidywalne, co The Skywalker Saga miało też zmienić.

Ta gra z gatunku action-adventure łączy w sobie wszystkie dziewięć epizodów Gwiezdnych wojen. Nie, to nie jest kompilacja etapów z poprzednich części serii z paroma dodatkowymi poziomami i kilkoma ulepszeniami. To zupełnie nowa gra, na którą składa się 45 nowych misji. Pełno tutaj też aktywności pobocznych, postaci do odblokowania i znajdziek do odszukania. Ale zabawa!

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga jest dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Need for Speed Unbound

Data wydania:2022-12-02
Gatunek:Wyścigowa
Developer:Criterion Games

Najnowsza część serii Need for Speed, Unbound zabierze Was do miasta Lakeshore City (fikcyjnego, choć inspirowanego Chicago), które będziecie mogli swobodnie przemierzać i brać udział we wszelkiego rodzaju wyścigach.

Wyścigi uliczne są tutaj najważniejsze, a jednym z Waszych celów jest rozjuszenie policji. Możecie też personalizować swoje samochody i bawić się w tuning wizualny. Unboud ma również unikatowy styl artystyczny, łączący komiksową kreskę i graffiti z realistycznym przedstawieniem świata (dość kontrowersyjne połączenie, szczerze mówiąc).

Ponieważ gra opowiada o nielegalnych wyścigach, nadaje się raczej dla nastolatków, niż dla dzieci, ale jeśli szukacie fajnej zręcznościowej ścigałki dla młodych miłośników motoryzacji, Unbound może być jednym z najlepszych wyborów.

Gra jest dostępna na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Mario Kart 8 Deluxe

Data wydania:2017-04-27
Gatunek:Wyścigowa
Developer:Nintendo EPD

Fantastyczne nowe wydanie jednej z najlepszych gokartowych ścigałek, Mario Kart 8 Deluxe pozwala na zmierzenie się z innymi na zróżnicowanych torach i dokuczanie im różnymi znajdźkami. Szaleństwo! Do wyboru jest szeroki zakres postaci z uniwersum Mario (a także nieco cross-overów) oraz trybów rozgrywki, co zapewni długie godziny zabawy.

Te kreskówkowe wariactwa to świetna zabawa dla całej rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby również rodzice chwycili pada w dłoń i pokazali swoim pociechom kto tu tak naprawdę rządzi! Tryb split-screen obsługuje do czterech graczy, a w sieci można grać nawet z dwunastoma.

Mario Kart 8 Deluxe jest dostępne na Nintendo Switch.

Stardew Valley

Data wydania:2016-02-26
Gatunek:Przygodowa
Developer:ConcernedApe

To jedna z tych gier, które uczą przydatnych rzeczy w trakcie zabawy. W Stardew Valley Wasza postać przejmuje farmę po swoim dziadku. Jest ona w opłakanym stanie, ale wystarczy nieco wysiłku, przy nie tylko przywrócić ją do dawnej chwały, ale jeszcze bardziej ją rozbudować i uczynić znacznie bardziej dochodową!

Jest też miejsce na interakcję z mieszkańcami Pelican Town. Możecie nawiązać z nimi znajomości, ba, nawet wziąć ślub z wybraną osobą! Małżonek lub małżonka pomoże przy prowadzeniu farmy. Stardew Valley to uroczy, relaksujący tytuł, w którym bardziej chodzi o budowanie i zachowywanie niż choćby walkę (chociaż ta też tutaj jest). Zdecydowanie jedna z najlepszych gier dla dzieci. Możecie również sami ją wypróbować. Jest szansa, że bardzo się Wam spodoba!

Stardew Valley jest dostępne na PC.

Untitled Goose Game

Data wydania:2020-09-23
Gatunek:Indie
Developer:Panic

Ach tak, symulator psotnika. Untitled Goose Game ogląda się tak samo dobrze jak się w to gra! Wasze dzieci, jako tytułowa gęś, będą musiały wykonać różne zadania i nieszkodliwie podokuczać mieszkańcom wsi. Nic złego lub szkodliwego, po prostu takie tam wygłupy. Co więcej, dwie osoby mogą grać razem w trybie kooperacji. Co dwie gęsi to nie jedna!

Jeśli szukacie świetnej gierki dla swoich dzieci, która jest łatwa w obsłudze i pozbawiona jakiejkolwiek brutalności, to Untitled Goose Game jest dobrym wyborem. To urocza, zmyślna i dobrze zrobiona produkcja, która pewnie i Wam samym się spodoba!

Untitled Goose Game jest dostępne na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Animal Crossing: New Horizons

Data wydania:2020-03-20
Gatunek:Symulator
Developer:Nintendo EPD

Ostatnia gra na naszej liście to kolejny uroczy symulator, który pokaże Waszym dzieciom jak budować i dbać o to, co się zbudowało. W New Horizons otrzymujecie opuszczoną wyspę, gdzie możecie zacząć nowe życie i zbudować tutaj dom, wchodzić w interakcję z sąsiadami, zbierać przydatne przedmioty i zasoby, jak również tworzyć wszystko, co potrzebne.

Animal Crossing: New Horizons będzie dobrym tytułem zarówno dla starych, jak i nowych fanów serii. To urocza, niezwykle relaksująca gra. Nie ma co tutaj się obawiać o przemoc, chodzi tutaj tylko o uczynienie skrawka ziemi swoim.

Animal Crossing: New Horizons jest dostępne na Nintendo Switch.

Te gry to najprawdopodobniej najlepsze pomysły na growy prezent pod choinkę. Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji lub innych tytułów, sprawdźcie nasze pozostałe prezentowniki i zerknijcie na G2A.COM w poszukiwaniu świetnych okazji!