Kupowanie prezentów rodzicom potrafi być trudne. Często ciężko określić, jakie mieli hobby zanim zostali rodzicami, a dorastali w czasach zanim istniały łatwe do sprawdzenia media społecznościowe w formie jaką znamy teraz. Ich nicków z for dyskusyjnych też pewnie nie znasz.

Z drugiej strony, być może podzielacie swoje zainteresowania i Twoim problemem jest nadmiar opcji, a nie ich brak. Bez obaw, przybywamy, aby usunąć przeszkody stojące Ci na drodze do znalezienia takiego prezentu dla rodziców, który znacząco umili im już i tak przyjemny dzień. A raczej wieczór – wigilijny.

Zanurkujmy w szerokie wody prezentowych możliwości.

Przydatność

Zacznijmy od czegoś, co jest przydatne zawsze, a nie tylko w rzadkich momentach czasu wolnego i relaksu – kart upominkowych – niesłusznie krytykowanej, a niezwykle pożytecznej formie prezentu.

Opcji w tej sferze jest mnóstwo, dla wielu różnych sklepów i serwisów z wielu różnych branż i tematyk. W istocie, karty upominkowe są dostępne dla sklepów od A do Z. Dosłownie. Możesz zdecydować się na szeroką, wszechstronną ofertę i zafundować rodzicom karty na Amazona, gdzie sami już sobie znajdą coś z absurdalnie różnorodnego asortymentu tytana sprzedaży.

Amazon gift card

Albo możesz zdecydować się na coś superkonkretnego, jak chociażby Zalando, jeśli wiesz, że rodzice zawsze znajdą miejsce i pożytek dla nowych butów.

Zalando

Inną superkonkretną opcją jest zafundowanie rodzicom nowego pakietu MS Office, bo klasyczny zestaw aplikacji uwzględniający Worda, Excela i Outlooka zawsze się przyda, zarówno do pracy jak i do różnych hobby.

Microsoft Office 2021

Danie rodzicom miesiąca (albo paru miesięcy) dostępu do dobrze wcelowanego serwisu streamingowego też może być bardzo docenione. Od Netflixa i ich katalogu filmów i seriali, po nieprzebrane zbiory muzyki dostępne na Spotify, karta upominkowa otwiera bramy do odkrywania nowych ulubionych produkcji i muzyki, oraz do doświadczania na nowo ulubionych rzeczy.

Czysta rozrywka

Karty upominkowe i przydatne cyfrowe narzędzia są super, ale życie ma więcej do zaoferowania. Są spore szanse na to, że Twoi rodzice dorastali w czasie rosnącej popularności gier wideo, więc może warto spróbować odświeżyć w nich miłość do gamingu?

Gry, które zaproponujemy to głównie rzeczy, przy których można się zrelaksować, bo każdy zasługuje na zagranie w coś odprężającego po dniu spędzonym na pracy, czyż nie?

W tym kontekście, The Sims 4 (i galeria dodatków) może być niezłą propozycją. Nie tylko zapewnia płynne przejście od codziennych obowiązków do wirtualnej rozrywki, ale jest też często bardzo zabawne, zazwyczaj celowo. Simsy to też gra, która może wciągnąć każdego za sprawą złożonych możliwości projektowania układu domu, dekorowania wnętrz czy możliwości obserwowania małych zabawnych ludzików żyjących w domu własnego projektu.

Sims 4

Z drugiej strony, jeśli podejrzewasz, że coś bardziej realistycznego i poważnego mogłoby bardziej przypaść do gustu, to Euro Truck Simulator 2 jest nieoczywistą, a znakomitą opcją. Jak cała seria, jest to ekstremalnie relaksująca gra o przewożeniu ładunków z jednego zakątka Europy do drugiego. Nie ma bandytów, nie ma miernika głodu, jest spokojna medytacja nad warunkami drogowymi i bezpiecznym dowiezieniem towaru.

Euro Truck Simulator 2

Farming Simulator 22 jest grą w podobnym stylu, ale wymaga więcej aktywnego uczestnictwa. Zadanie jest proste: masz trochę ziemi, którą musisz przerobić na dochodową, dobrze zorganizowaną farmę. To jest potencjalnie najprostszy i najtańszy sposób, aby zrealizować marzenia o wyjechaniu na wieś i życiu z tego, co się wyprodukuje.

Farming Simulator 2

Domkniemy te rekomendacje dwie propozycjami dla fanów piłki kopanej, z dwóch różnych stron. Pierwszą opcją jest FIFA 23, czyli najnowszy symulator piłkarski, idealny dla każdego, kto przeżywa intensywne emocje w czasie mundialu. FIFA ma też znakomity multiplayer, który pozwala zmienić ten zakup w rodzinny wieczór z padem…albo kilkoma.

FIFA 23

Spojrzeniem na drugą stronę branży jest Football Manager 2023, czyli symulator zarządzania drużyną piłkarską we wszystkich aspektach jej istnienia, od transferów zawodników po obserwowanie aktywności fanów w symulowanym Internecie. Football Manager jest złożony i realistyczny, co czyni go gratką dla zagorzałych fanów piłki.

Football Manager 2023

Reszta należy do Ciebie

To kończy nasze małe zestawienie propozycji na prezent dla rodziców, ale ostatecznie: ty znasz ich najlepiej. Może nasze propozycje przydadzą się lepiej jako punkty wyjścia, a nie gotowe rozwiązania. Na szczęście nie musisz szukać w innych miejscach, aby trafić na coś, co będzie pasowało lepiej.