PC Games, Software, Gift Cards and more - Shop Online at G2A.COM

Sign in / Register

Welcome!
Continue with FacebookpaypalContinue with PayPalSign in
By clicking Continue with Google, Facebook, or PayPal, you agree to G2A’s Terms & Conditions and Privacy Policy.
Don't have an account?Register
  Categories
  Wenecja (gra planszowa) - 1
  1/1
  Wenecja (gra planszowa) - 1

  Wenecja (gra planszowa)

  Language:

  Polish

  Players:

  1-5

  Age level:

  14+

  Play time:

  1h to 2h

  cielcie się w bogatych i wpływowych kupców, których gondole przewożą towary miejskimi kanałami Gracze trafiają do szesnastowiecznej Wenecji, gdzie wcielają się w bogatych i wpływowych kupców, których gondole przewożą t ...

  Read More
  Money Back Guaranteefor digital products provided by sellers
  • NameParameters
   Min. Number of Players1
   Age Level14+
   Game TypeStrategy, Economy
   Max. Number of Players5
   MechanicsWorker placement
   ThemePolitical, Medieval
   Type of playerFor geeks, For expert players, For gamers
   LanguagePolish
   Play time1h to 2h
  • cielcie się w bogatych i wpływowych kupców, których gondole przewożą towary miejskimi kanałami

   Gracze trafiają do szesnastowiecznej Wenecji, gdzie wcielają się w bogatych i wpływowych kupców, których gondole przewożą towary miejskimi kanałami. Swoje imperia handlowe rozwijają, szkoląc pomocników i realizując lukratywne kontrakty, i budując przy tym swoją polityczną karierę. Czasem jednak ich interesy mają także swoją ciemną stronę. Kiedy kupcy rozsiewają plotki o konkurentach i wdają się w konszachty ze światem przestępczym, muszą unikać podejrzeń ze strony weneckiej Inkwizycji. Jeżeli zostaną aresztowani, ich majątki przepadną.

   Wenecja łączy w sobie wymagające strategicznego planowania mechanizmy gier euro z niecodzienną zasadą eliminacji. To obowiązkowy tytuł dla wszystkich, którzy lubią dużą interakcję pomiędzy graczami i wymagającą rozgrywkę.

   Podczas rozgrywki każdy gracz dysponuje dwiema gondolami, ale tylko jednym gondolierem. Oznacza to, że co turę gondolami musi pływać na zmianę, chyba że zapłaci za możliwość użycia tej samej łodzi drugi raz z rzędu. Pływa od budynku do budynku, ale w swojej turze będzie mógł odwiedzić dowolną ich liczbę. Wszystko zależy od tego ile kanałów będzie w stanie opłacić. Kiedy gondola przepływa przez budynek, można aktywować jego efekty, z kolei kiedy się przy nim zatrzyma, można szkolić pomocnika (i w ten sposób polepszać efekty budynku).

   Gracz umieszcza swoich 10 pomocników w 12 budynkach, które są losowo rozłożone na planszy. Każdy budynek produkuje jeden z trzech towarów oraz udostępnia trzy dodatkowe unikalne akcje. Do nich jednak dostęp można otrzymać, wyłącznie kiedy pomocnik zostanie odpowiednio wyszkolony. Czasami gracz szkoląc swojego pomocnika musi przy okazji przeszkolić pomocników przeciwników. To taki nieczęsto spotykany rodzaj interakcji pomiędzy graczami, gdzie żeby osiągnąć pewne korzyści musimy pomóc przeciwnikowi.

   Kiedy gracz aktywuje budynek, może umieścić na swojej gondoli kostkę towaru produkowanego w tym budynku. Po zebraniu odpowiedniej liczby kostek towarów i dotarciu do odpowiedniego budynku może zrealizować misję i w zamian otrzymać punkty zwycięstwa, monety oraz jeden z efektów trwałych, który nieznacznie modyfikuje dla niego jakąś zasadę. Kolejne misje gracze otrzymują w dwóch budynkach użyteczności publicznej, ale w przypadku każdej kolejnej misji muszą zapłacić podatki za te już zrealizowane.


   To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają na graczy na weneckich kanałach. Bardzo ciekawym elementem rozgrywki są tzw. punkty intryg. Przyznawane są podczas spotkań gondoli i na skutek działania efektów niektórych budynków. Dzięki nim graczom łatwiej rozwijać kariery polityczne w ramach Wielkiej Rady, za co na koniec gry przyznawane jest sporo punktów zwycięstwa. Z tymi punktami związany jest jeszcze jeden ciekawy i dość niespotykany mechanizm – eliminacja. Na końcu gry, gracz z największą liczbą punktów intryg zostaje aresztowany przez wenecką Inkwizycję i traci szansę na zwycięstwo, nawet jeżeli będzie posiadał najwięcej punktów zwycięstwa! Na szczęście w czasie gry, ale też po jej zakończeniu, gracze mają kilka możliwości na obniżanie liczby punktów intryg.

   W grze Davida Turcziego nie może zabraknąć świetnego trybu jednoosobowego. Gracz mierzy się w nim z dożą, który wykorzystuje całą swoją władzę i potęgę, aby zmiażdżyć konkurencyjnych kupców. Gracz rozgrywa swoje tury według podstawowych zasad, z kolei doża dysponuje aż 4 gondolami i 20 pomocnikami. Jego ruchami kierują dwie talie przemytnika wskazujące budynki, do których mają kierować się gondole. Z kolei efekty poczynań doży symulowane są przez karty doży. Co ciekawe działania doży nie są całkowicie automatyczne, ponieważ to do gracza należy wskazanie jednego z dwóch wylosowanych budynków oraz gondoli, która tam popłynie. Zwolennicy kombinowania będą zachwyceni!

  G2A Plus - premium benefits and special offers

  Get bonus discounts and a free game each month!

  Unlock membership
  G2A Plus
  G2A LOOT - PC game loot cases

  Pop some cases open and see what you'll end up with. Get cool games for cheap!

  Go to G2A Loot
  G2A loot
  G2A Goldmine - affiliate program

  Share links to marketplace products to make extra money in a fast and easy way!

  Start earning now
  G2A goldmine
  Payment methods:visamastercarddiscoverpaypaland 200+ more

  31/F, Tower Two, Times Square, 1 Matheson Street
  Causeway Bay, Hong Kong
  Incorporation number: 2088957
  Business registration number: 63264201

  Customer (support) services are granted by G2A PL Sp. z o.o.
  Address:
  G2A PL Sp. z o.o.
  53 Emilii Plater Street
  00-113 Warsaw

  G2A.COM FacebookG2A.COM TwitterG2A.COM YoutubeG2A.COM InstagramG2A.COM LinkedInG2A.COM TwitchG2A.COM Reddit image

  Use of this Web site constitutes acceptance of the Terms and Conditions and Privacy policy. All copyrights, trade marks, service marks belong to the corresponding owners.